New dess "Grace"

Duben 2013

Mýty a pověry-Pegas

11. dubna 2013 v 7:00

Bůh moří Poseidon (známý také jako krotitel koní)byl mocný a hrozivý bůh. Byl to bratr Dia, vládce Olympu, hory bohů. Podle bájí vzal na sebe Poseidon podobu koně, aby svedl Medusu v chrámu zasvěceném bohyni Athéně. Bohyně se tak rozzlobila, že Meduse proměnila vlasy v hady. Když později Perseus Meduse usekl hlavu, z jejího krku se narodil výsledek jejího románku s Poseidonem- okřídlený kůň Pegas. Pegas dostal za úkol donést Diovi hrom a blesk. Možná to bylo kvůli jeho bouřlivému temperamentu, mnohem spíš však kvůli mocným kopytům. Později se také stal bohem básníků- Velkému bohu Bellerofontovi se podařilo Pegase chytit a pokusil se na něm odletět do nebe. Bellerofontés však spadl, Pegas si popálil křídla a nakonec se stal souhvězdím.

Mýty a pověry-Sleipnir

10. dubna 2013 v 20:50 | Dexi |  Mýty a pověry

Když bohové dokončily hrad Ásgard, chtěli kolem něho vybudovat silné obranné hradby. Jeden šikovný řemeslník se nabídl, že je postaví, ale jako platbu za svou práci požadoval slunce a měsíc. Slíbil, že stavbu dokončí během jediné zimy, přestože chtěl pracovat docela sám. Bohové jeho nabídku přijali, protože si byli jistí, že hradby dokončit nestihne. Řemeslník však získal pomoc silného hřebce, který pro svého pána pracoval celé dny a noci. Tři dny před termínem dokončení byly hradby téměř dokončeny a bohové zpanikařili. Bůh Loki však dostal nápad. Proměnil se v klisnu a silného hřebce k sobě přivábil, aby přestal pracovat. Hřebci a Lokimu se narodilo oblačně šedé hříbě s osmi nohama. Byl to Sleipnir, slavný kůň, na kterém Odin cestoval mezi oběma světy.

Výbava koně 1/2

9. dubna 2013 v 7:00 | Dexi

Ahoj, Dnes si ukážeme výbavu koníka ;).

Mýty a pověry-Jednorožec

8. dubna 2013 v 7:00 | Dexi
Ještě před pár stoletími veřili lidé po celém světě na jednorožce a jeho magickou sílu. Přestože už v jeho existenci nevěříme, známe ho z dobrodružných příběhů, kreseb a obrázků. Nikdo přesně netuší jak tato legenda vastně vznikla. Jak jednorožec vypadá? Názory lidí se různí, ale většina se shoduje, že jednorožec vypadá jako kůň a je oslnivě bílý. Všichni jsou ovšem zajedno v tom, že má na hlavě bílý spirálovitě zakroucený roh, který je asi sto centimetrů louhý. Cestovatelé, kteří navštívili nová, neznámá místa, pokaždé hlásily, že jednorožce viděli. Pravděpodobně to nebyli jednorožci, ale zvířata která cestovatelé neznali. Zprávy o nových objevech jednorožců způsobily vždy nějaké vélké pozdvižení a lidé po nich začali pátrat. Pokud člověk vlastnil roh jednorožce, měl velké štěstí, protože tím získal jeho magickou sílu.

Recepty na koňské dobrůtky 01

7. dubna 2013 v 16:18 | Dexi
Ahoj,Dám vám sem pár receptů na mňamky pro vaše koňské miláčky.Všechny jsou z knihy "Tipy z koňského světa".

Kaše

60 g pšeničných otrub
melasa nebo sirup
vroucí voda

Přelej otruby horkou vodou. Pak přidej melasi a počkej až bude směs lažná. Tuhle pochoutku dej koni když se vrátíte z vyjížďky v ošklivém deštivém počasí. TIP- Koníkům můžete dát do kaše kus mrkve nebo jablka, aby mu více chutnala ;)

Tinin sendvič

1 polovina jablka
1 mrkev
2 plátky žitného křupavého chleba

Jablko a mrkev nakrájej na tenké plátky a vlož je mezi krajíce chleba. Svaž je stéblem sena a hned máš pochputku pro svého koníka ;). TIP- krajíce chleba musí být opravdu tvrdé a křupavé, jinak by si koník mohl ublížit ;)

Bublinovka 02

7. dubna 2013 v 15:41 | Dexi |  Soutěžéé
Ahoj,Po dlouhé době zase bublinovka ;).Beru první 3.


Diplomek od Eika za bleskovku

6. dubna 2013 v 15:12 | Dexi
Ahoj,za účast v bleskovce na tomto blogu jsem dostala moc pěkný diplomek , tady je-


Díky moc ;)

Zlodějíček =D

6. dubna 2013 v 15:02 | Dexi
Ahoj, možná někteří z vás toto znají, ale mě to pobavilo a možná to pobaví i vás ;).


PS - jj extra dlouhej článek =D

Shagya arab

3. dubna 2013 v 18:28 | Dexi |  Plnokrevníci
Shagya arab, vynikající jezdecký kůň nejvyšší kvality, by si zaslužil větší ocenení i mimo svou vlast.Jde o polokrevného araba, avšak dnes už má vlastnosti jako skutečný arab mohutnějšího vzrůstu. Je to velmi pozorohudný kůň.
No prostě nuda

2. dubna 2013 v 21:10 | Dexi
No můj život není zrovna zajímavý,ale i přesto se s vámi chci občas podělit o své "zážitky"...Ale dnes vás zklamu.Žádné totiž nemám.Totálně nevím o čem vám mám psát...Cjcete články o plemenech koní?Nebo snad něco se simíkama?Přiznám se že Sims teď moc nehraju...Moc dlouho se to načítá,pak si hoďku zahraju a už dělám zas něco jinýho ;/....Prosíím dejte mi někdo návrhy na články,já total nevííím!Díky ;*

Dexi